Our Trusted. 24 x 7 hours free delivery!

O nás

FARMA CH-ANGUS

Naše farma hospodaří v obci Jindřichov ve Slezsku a Kolnovice (nedaleko jesenických hor). Zabýváme se převážně chovem krav bez tržní produkce mléka. Základní stádo krav, jalovic a býčků na výkrm udržujeme na přibližně na 100 kusech. Zvířata žijí přirozeně na pastvinách. V současné době provádíme převodné křížení pomocí býků abrdeen angus. Část potomstva-.jaloviček si necháváme na obnovu stáda, ostatní zůstavají na výkrm. Dále chováme čistokrevná přeštická prasata s certifikátem, slepice, kačeny, krůty, brojlerová kuřata, husy a provozujeme agroturistiku, která u nás nejčastěji láká rodiny s dětmi.

Čistota a krása zdejší jesenické přírody nám umožňuje produkovat kvalitní potraviny a také nabízet svým charakterem neobvyklé místo pro dovolenou v našem regionu. Podrobnější informace o prodeji prasat, drůbeže
a dalších výrobků najdete v samostatných sekcích na našich stránkách. Vše o koních a agroturistice na www.lhranch.eu

Naše zvířata jsou v perfektních a hygienicky nezávadných podmínkách. Jsou jim dopřávány jen kvalitní krmiva z naší produkce.

Za to nás odměňují jen těmi nejlepšími produkty a lahodným masem, které nelze s masem z velkochovů
a obchodních řetězců srovnat.

Farmu pravidelně navštěvuje veterinářka a naše zvířata jsou pod stálým veterinárním dohledem. Díky tomu můžeme a také garantujeme nezávadnost produktů a masa, které sami konzumujeme. Přijeďte se podívat. Rádi vás provedeme areálem.

Produkty můžete zakoupit přímo u nás na farmě z chladícího vozu (nákup si můžete zpříjemnit například krmením koní, prasátek, nebo prohlídkou našich zvířat), nebo si je můžete nechat dovézt až do domu! Dovoz zdarma. Naše produkty jsou opravdu kvalitní a to jak kvalitou tak i cenou. Proč? Protože obchodníci prodávají maso a produkty s cenovou přirážkou. U nás nakoupíte zboží přímo z naší produkce.

 V případě dotazů mě prosím kontaktujte na tel. čísle: 734 850926.

Máme také certifikaci na BIO a cerifikaci na jeseníky originální produkt

Maso je velmi kvalitní hlavně díky ekologickému způsobu chovu. Bio hovězí není doposud ani tolik rozšířené a to i přesto, že obsahuje plnohodnotné bílkoviny a jenom ty obsahují další esenciální aminokyseliny, které si tělo neumí samo vytvořit. Dále obsahuje vitamíny skupiny B, B12, železo a mnoho dalších. Hovězí maso se i tak pomalu, ale jistě dostává do popředí a na trhu se objevuje i domácí bio hovězí.

V čem vlastně spočívá podstata Bio chovu hovězího dobytka?
Zvířata z ekologických farem žijí od jara až do zimy na ekologických pastvinách. Není ničím přikrmovaný, má volnost pohybu a živí se trávou, jetelem a lučními bylinami. Tato strava napomáhá zvyšování hmotnosti u telat a jejich přírůstek je více než 1 kg denně. Zimu poté zvířata tráví v tzv. zimovištích, které jsou o rozloze přibližně 10- 15 ha, kde mají dostatečnou zásobu sena, slámy a senáže, a především stálý zdroj vody, který jim nezamrzá. Dobytek má samozřejmě volnost a v případě velké zimy se může schovat do přístřešku.

Jedním z výsledků bio chovu a ekologického zemědělství je pak to, že o zvířata je dobře pečováno, žijí spokojeně a mají svou vlastní životní pohodu. Dobytek žije klasicky ve stádu, kde má pevně danou svou přirozenou hierarchii. Jednotlivá zvířata od sebe nejsou oddělována a žijí pohromadě.

Na bio farmách se také rodí telátka, a to hlavně v období od ledna až do března. Aby byla zachována kvalita bio hovězího masa, sají telata první dva měsíce pouze mléko od krav a na jaře společně odchází na pastvu. Vše je tady přirozené a bezstresové, na rozdíl od konvenčních chovů, kde jsou telata od matek oddělována již 12 hodin po porodu a krmená umělou výživou.

Tento pohodlný styl života má pak dobrý účinek na maso, které je celkově chutnější. Platí zde jednoduchá rovnice, a to spokojená kráva = chutné a kvalitní maso. A přesně bio chov na našem statku. tuto rovnici splňuje na 100%.